İlk harf:

“Gülümsemeyen bir kediyi çok gördüm, ama kedi olmadan bir gülümseme!…” Eğer ünlü bir masaldaki bu hayvanı hatırlıyorsan, kitabın yazarının da nereli olduğunu hatırlayabilirsin. Peki, bu bölgenin adı nedir?

İkinci harf:

İskoçya’nın en ünlü efsanelerinden biri Loch Ness canavarıdır. Bir çok sanat eserine ve bir de fantastik filme konu olmuşur. Senaryoya göre, iki turist bir İskoç barında yaşlı bir adamla karşılaşır. Adam onlara gizemli yaratığın hikayesini anlatır. Bu adamın adı neydi?

Üçüncü harf:

Bu kobay cinsi neredeyse tamamen keldir — yalnızca burunlarında ve patilerinde az bir miktar tüy bulunur. Bu yaratıkların kendine has bir görünüşleri vardır: kuyrukları yoktur, yüzleri ise oldukça geniş ve biraz da düzdür. Küçük hipopotamlara ya da tapirlere benzerler. 

Dördüncü harf:

Bu hayvan evcil değildir. Tuva’da bu tembel ve hareketsiz dört ayaklı hayvan yeraltı dünyasının hükumdarı kabul edilir. Adı Melkhi’dir. Yeraltı okyanusunun tam merkezinde balıkların ve deniz yaratıklarının arasında yaşar. Melkhi’yi Tuvaca’dan İngilizce’ye tercüme et.

Beşinci harf:

Tüylü bir köpek yavrusu hakkındaki dokunaklı bir filmi hatırlayalım. Mağaza hırsızlarından kaçıp kendine mutlu bir yuva buluyordu. Orada müziğe olan yeteneğini kısa sürede açığa çıkarmış ve adını da buradan almıştı. Zamanla kocaman, sevgi dolu bir köpeğe dönüştü. Bu filmin adı neydi?

Altıncı harf:

İki hayvan arasındaki rekabeti anlatan bu ünlü çizgi filmin çoğu bölümü ana karakterleri arasındaki şiddet ve kabalık tasvirlerinden ötürü eleştirilere maruz kalmıştı. Buna rağmen, bu çizgi film serisi en iyi kısa animasyon dalında 7 Oscar ödülü kazandı.

 

Leo 6 gün boyunca sitede seni bekleyecek. Sorular ve promosyon kodları 3 Aralık günü saat 23:59’a kadar geçerli olacak. Kodları etkinleştirmek için bu linki kullanabilirsin. Kodu etkinleştirdikten sonra 4 gün boyunca indirimini uygulayabilirsin.

 

İlk kelime – %35 indirimli IELTS ACADEMIC

ilk sözcük

 

İkinci kelime – 3 gün ücretsiz Premium Üyelik

ikinci kelime

Üçüncü kelime – 12 aylık Lingualeo Premium’da %35 indirim

üçüncü kelime