Herkesin yabancı dilde ustalaşmasını amaçlayan LinguaLeo, son derece eğlenceli, etkili ve ekonomik bir çevrimiçi yabancı dil servisidir. LinguaLeo, 10 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısıyla yabancı dil öğrenmek için dünya çapında bir platform yaratıyor. Bu harika platform şu anda Rusça, Brezilya Portekizcesi ve Türkçe konuşanların İngilizce öğrenmesine yardım etmeye devam ediyor.

LinguaLeo, kişisel öğrenim planları, yoğun dil pratiği ve diğer öğrencilerle iletişim kurma imkânını oyun mekanikleri ile birleştirerek üyelerini motive ediyor. Motivasyonun devamını sağlamak için de üyelerin kişisel hedefleri ve yaşam tarzlarını dikkate alarak ders ve alıştırma materyalleri sunuyor.


LinguaLeo üyeleri, gündelik hayatın akışı içinde, evde ve dışarıda, internet sayfalarındaki içerikleri okuyarak, yeni videolar izleyerek ve en sevdikleri müzikleri dinleyerek yabancı dil öğrenebiliyor. Site, en iyi yazar ve editörlerle iş birliği yaparak üyelerine en iyi dil kurslarını sunuyor. Öğrenciler aynı zamanda özgün haberler, eğlenceli yazılar, eğitici videolar ve dinleme materyallerinden oluşan zengin koleksiyon içinden kendi ilgi alanlarına uyan materyalleri seçebiliyor.

LinguaLeo’ya web, Android, iOS, Windows Phone üzerinden ve popüler arama motorları uzantısı olarak ulaşılabiliyor. Üyeler bütün ortamlarda kişisel sözlüklerine daha sonra tekrar edebilmek için yeni kelimeler ekleyebiliyor ve bütün veriler, üyelerin cihazları arasında gerçek zamanlı olarak senkronize edilebiliyor.

LinguaLeo’dan ücretsiz olarak faydalanılabiliyor. Ancak çok makul bir fiyata Premium üyeliğe geçerek öğrenme hızına ivme kazandırılabilir. Premium üyelik sayesinde daha gelişmiş araçlara, daha çeşitli kurslara ve uzmanlık gerektiren materyallere erişmek mümkün.

2010’da kurulan ve özel bir şirket olan LinguaLeo, birçok ülkede çalışmalarını yürüten takımıyla küresel bir platform olma özelliği taşıyor.